Neohodnotené

KANTAKARI / zuby a ďasná

  • Škoricovník cejlonský pôsobí priaznivo na ochranu zubov
  • Kurkumovník dlhý pomáhá eliminovať toxíny
  • Kotvičník zemný podporuje zdravie ústnej dutiny a ďasien
  • Terminalia chebula prispieva k upokojeniu podráždených hlavových nervov
  • Vrcholiak myrobalánový pôsobí ako antioxidant a posilňuje imunitný systém
  • Čaj možno tiež použiť na vyplachovanie ústnej dutiny

          Doplnok stravy

Skladom
Kód: 9285
Značka: Everest Ayurveda
€5,30 / ks
Kategória: Himalajské čaje

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2 - 3 šálky za deň

Užívanie

 

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

škoricovník cejlonský, kurkumovník dlhý, kotvičník zemný, terminalia chebula, vrcholiak myrobalánový, klinčekovec vonný, embilika lekárska, ďumbier lekársky, mäta poľná, pupočník ázijský, bazalka svätá

Váha

100 g sypaného čaju

Krajina pôvodu

Nepál

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: