Neohodnotené

Čaga kvapky 100 ml

Čaga kvapky
Skladom
Kód: 4811
€22,86 / ks
Kategória: Medicinálne huby
šálka.modrá  Čaga kvapky   
Čaga je drevokazná huba, ktorá rastie väčšinou na brezách, prípadne iných stromoch, zväčša v chladnejších oblastiach Ázie, v Rusku, v severnej Európe a severnej Amerike, kde sa používa niekoľko tisícročí na medicinálne účely. Dnes sa používanie čagy rozšírilo na celom svete.
 

Obsahuje viac ako 200 biologicky aktívnych zložiek, najdôležitejšie polysacharidy, polyfenolické látky a triterpenoidy lanostanového typu. Z polysacharidov sú to hlavne beta-glukány a heteroglukány, z triterpenoidov potom inotodiol, obliquol, betulín a betulínová kyselina (tie huba získava z hostiteľského stromu – z brezy). Ďalej huba obsahuje seskviterpény, steroly, lipidy a alkaloidy. Čaga obsahuje vysoké množstvo melanínu – pigment, ktorý se podieľa na jej farbe.

   Odporúčané dávkovanie   
  • 20 - 30 kvapiek 1 - 2 x za deň, rozmiešať v menšom pohári vody
  • odporúčaná doba užívania: 30 dní
   KOMPLETNÉ ZLOŽENIE   
  • voda
  • ethylalkohol 48 %
  • Rezavec šikmý – čaga (Inonotus obliquus) - 140 mg plodnice v dennej dávke 20 kvapiek
Krajina pôvodu: Ukrajina
Dovozca a distribútor: Bylinka ČR - TML Slovensko s.r.o.
Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je vhodné pre deti, dojčiace a tehotné ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte v suchu pri teplote 5-23°C. 
 

Tieto tvrdenia odpovedajú Európskemu zoznamu účinkov bylín on hold 1924/2006. Nariadenie komisie EU č. 432/2012 nám neumožňuje uvádzať konkrétne účinky bylinných čajov a potravinových doplnkov. Bližšie informácie o účinkoch použitých bylín nájdete v literatúre a z verejne dostupných zdrojov na webe.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: