Neohodnotené

CHOL (trávenie a žlčník)

 

- pri akýchkoľvek tráviacich problémoch

- nevoľnosť z ťažkého jedla,  pri prejedení

- z väčšieho množstva alkoholu

- pri problémoch so žlčníkom a trávením

- pri kinetóze (cestovaní v dopravnom prostriedku) a pod.

- po užití sa úľava dostaví do 10-15 minút

 

Skladom
Kód: 8676
Značka: J. K. VALOVIČ
€8,90 / ks
Kategória: Bylinné kvapky zmesi
Záruka: uvedená na obale

Užívanie:

Odporúčame pri akýchkoľvek zažívacích ťažkostiach, ako sú nevoľnosť z ťažkého jedla, pokazeného jedla, pri prejedení, z väčšieho množstva alkoholu, pri viróze, pri cestovaní v dopravnom prostriedku (kinetóza) a pod. Po použití kvapiek sa úľava dostaví ihneď (po 10-15 minútach).

Pri kinetóze dochádza k odstráneniu nevoľnosti už pri jednom užití, bez vedľajších príznakov (malátnosť, ospalosť). V prípade potreby je možné kvapky užiť aj 3x za sebou s časovým odstupom 15 minút. Užívanie je sporadické (kedykoľvek pri pocite nevoľnosti). Dlhodobé užívanie je potrebné pri problémoch so žlčníkom, častejších tráviacich ťažkostiach alebo výskyte žlčových kameňov. V akútnom stave alebo pri žlčníkovom záchvate odporúčame užiť 30-40 kvapiek do trochy vody 3x za sebou s časovým odstupom 15 minút. Ak bolesti pretrvávajú aj naďalej, je potrebné vyhľadať lekára.

 

 Zloženie:

Valeriana officinalis (Valeriana lekárska)
Taraxacum officinale (Púpava lekárska)
Pimpinella anisum (Bedrovník anízový)
Mentha piperita (Mäta pieporná)
Chelidonium majus (Lastovičník väčší) 


Prípravok je zostavený špeciálnym spôsobom s prihliadnutím na vlastnosti účinných látok, ktoré jednotlivé rastliny obsahujú.

Objem: 

50ml

 

Účinky:

Valeriana, Taraxacum, Pimpinella anisum, Mentha a Chelidonium priaznivo pôsobia na trávenie, podporujú činnosť žalúdka a prispievajú k normálnej funkcii črevného traktu. Pimpinella navyše prispieva k podpore tráviacich štiav, pomáha pri nadúvaní a brušných kŕčoch. Mentha prispieva k správnemu fungovaniu žlčníka a k normálnej funkcii črevného traktu. Podporuje zdravé trávenie a pomáha udržiavať zdravý žalúdok. Taraxacum zlepšuje funkciu pečene a žlčníka, pomáha zlepšiť trávenie tukov, prispieva k zažívaciemu komfortu.

 

Dávkovanie:

2x denne 12 kvapiek do trochy vody / na lyžičku vody, 20 minút pred jedlom – pri problémoch s trávením, alebo žlčníkom
12 kvapiek do trochy vody / na lyžičku vody kedykoľvek pri pocite nevoľnosti (max. 5x denne)
Pri pravidelnom dávkovaní vydrží 1 balenie cca 7 týždňov. V kombinácii s inými prípravkami z našej bylinnej rady je potrebné dodržať časový odstup 5 minút. V kombinácii s inými liekmi je potrebné dodržať časový odstup 30 minút medzi jednotlivými prípravkami..

Upozornenie:

Prípravok je určený pre deti od 10 rokov. Výživový doplnok nenahrádza pestrú stravu. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Prípravok obsahuje 24% alkoholu. Z dôvodu obsahu alkoholu je vhodné u epileptikov, u osôb s ťažkými poruchami pečene a obličiek, v tehotenstve a pri kojení prekonzultovať užívanie kvapiek s lekárom.
Prípravok ako celok, ani jeho jednotlivé zložky nemajú žiadne nežiadúce vedľajšie účinky.

 

Schválené ministerstvom zdravotníctva SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: