Neohodnotené

Grepofit Nosol Aqua

Skladom
Kód: 3438
€12,80 / ks
Kategória: Bylinné kvapky zmesi

Grepofit nosol aqua

  • NÁDCHA A UPCHANÝ NOS
  • PREVENCIA RECIDÍV
  • DENNÁ OČISTA NOSNEJ DUTINY

Použitie nosného spreja Grepofitu nosol aqua

Tento prípravok je schválený ako výživový doplnok. 
Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky a jeho liečivé účinky nie sú schválené.
Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.

Každý z nás občas prekoná nádchu. Niekto raz za dva roky, mnohí dokonca aj niekoľkokrát za sezónu. Všetci však dobre vieme, ako dokáže táto zdanlivo banálna choroba skomplikovať život. Zdurená a podráždená nosná slizica, obtiažne dýchanie, nekvalitný spánok.
Všetkým týmto príznakom sa dá predísť správnym prístupom, alebo ich aspoň zmierniť a skrátiť ich trvanie.


Ako vlastne vzniká ochorenie, aké sú možnosti liečby a prípadné riziká?
Nádcha je vírusová infekcia horných dýchacích ciest. Patrí medzi najčastejšie ochorenia. Pretože naše dýchacie cesty sú neustále otvorenou sústavou, ľahko do nich vniknú rôzne baktérie a vírusy. Pri zníženej obrannej funkcii našej imunity sa týmto spôsobom prenáša infekcia, napadajúca sliznicu prvého kontaktu. Tá stráca odolnosť a schopnosť obrany a podlieha vplyvom infekcie. Začne produkovať nadmerné množstvo najprv číreho, neskôr hnisavého sekrétu. Pacient pociťuje prvé nepríjemné príznaky vo forme upchatého nosa, kýchania a zhoršenej schopnosti dýchania. V ďalšej fáze sa pridávajú bolesti hlavy, zvýšená únava, slzenie, a potom aj nechutenstvo. V neskorom štádiu sa zápal môže rozšíriť do okolia stredného ucha a vedľajších nosných dutín.

Zvýšená opatrnosť je nevyhnutná v prípade chorých dojčiat a batoliat, keď sa nádcha rýchlo a dramaticky prejavuje na celkovom stave dieťaťa. Môže mať za následok aj závažnejšie problémy s dehydratáciou a nedostatkom príjmu potravy.

Na liečbu nádchy existuje množstvo prípravkov, najčastejšie vo forme nosných kvapiek a sprejov. Tie sa dajú rozdeliť zhruba do dvoch skupín, prírodné a chemické.

Do druhej skupiny patria predovšetkým prípravky skupín antihistaminík, antibiotík alebo prípadne kortikoidných prípravkov (používaných pri chronickej alebo neinfekčnej - alergickej nádche). Ich výhodou je pomerne rýchla účinnosť, nevýhodou samozrejme nešetrnosť a riziko vzniku rezistencie a závislosti. Postihnutý človek má snahu rýchlo spriechodniť nos a použije kvapky, ktoré rýchlo zmršťujú roztiahnuté cievy. Vďaka tomu sliznica spľaskne, nosný prieduch sa spriechodní, hlien odtečie a človeku sa dočasne uľaví. Po určitom čase však účinok poľaví, a ak sa nezačne liečiť pôvodná infekcia, opäť nastane uvoľnenie ciev, ktoré sa začnú rozťahovat a celý proces sa opakuje. Účinok kvapiek sa skracuje, sliznica zostáva trvalo zhrubnutá, jej štruktúra sa stáva nepružnou a pacient sa môže stať závislým na pravidelných dávkach lieku v krátkych intervaloch. Po názve jedného z najznámejších prípravkov sa toto chronické, na lieku závislé ochorenie nazýva sanorinismus.
Ďalšie prípravky v tejto skupine, antibiotické kvapky (napr. Bioparox), zasa neúčinkujú v počiatočných fázach a pôsobia iba na bakteriálnu infekciu.

V prvej skupine prípravkov sú zastúpené predovšetkým výrobky obsahujúce morskú vodu, alebo roztok NaCl (kuchynská soľ - chlorid sodný), prípadne obohatené o extrakty liečivých bylín. Ich nevýhodou je pomalší nástup účinku, ktorý môže byť vyvážený včasným podaním. Nespornou výhodou je šetrnosť a nie sú návykové.

Grepofit nosol aqua patrí do prvej skupiny prírodných prípravkov. Svojou komplexnou formuláciou sa však usiluje docieliť rýchly a najmä dlhotrvajúci účinok, porovnateľný s chemickými prípravkami.

Ako základ obsahuje treťohornú termálnu vodu, obohatenú o extrakty šalvie lekárskej a šišiaku bajkalského, grepový extrakt, kyselinu hyaluronovú a čistú esenciu myrty obyčajnej.


Liečba a prevencia


Podstatným faktorom, ktorý ovplyvňuje výsledok, je rýchlosť nasadenia prípravku. Najvhodnejšie použiť ho hneď po zistení prvých príznakov a odporúča sa pokračovať najmenej jeden deň po ich odoznení.

Náš nos neslúži iba ako súčasť dýchacieho ústrojenstva, ale aj filtruje nečistoty, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu. Hrubé nečistoty zachytávajú nosné chĺpky, zatiaľ čo drobnejšie častice sa prilepujú na nosnú sliznicu. Na jej povrchu sú drobné riasinky prekryté prirodzeným hlienom a ich neustály pohyb umožňuje za normálnych okolností postupné odlučovanie nečistôt. Ak však máme sliznicu veľmi suchú, alebo ak je hlien priveľmi hustý, riasinky sú obmedzené v pohybe a ich funkcia je obmedzená.

Preventívnym ošetrením Grepofitom nosol aqua na báze dennej hygieny docielite šetrné očistenie sliznice a znížite riziko infekcie horných dýchacích ciest.
Veľmi vhodný je tento návyk pre osoby, ktoré sú denne vystavené pobytu v klimatizovanom priestore. Sliznice sa tak regenerujú a zvlhčujú a dokážu zabrániť negatívnym dôsledkom tejto dlhodobej expozície.

Nosná hygiena - dýchanie a džala néti
Džala néti je jogínska metóda čistenia nosa, teda nosnej dutiny a nosnej sliznice.
Známym faktom je, že jedným z cieľov jogy vo všeobecnosti je zintenzívnenie a vedomé kontrolovanie energetického metabolizmu. V dôsledku tejto kontroly potom môžu zosilnieť fyzické, mentálne a psychické schopnosti jednotlivca. Čo sa týka jogy a dýchania, ak opomenieme niektoré výnimočné techniky, v joge sa všeobecne odmieta dýchanie ústami. Hlavným orgánom, ktorým pritom môžeme prijímať energiu, je nos. Úloha nosnej dutiny a nosnej sliznice je teda veľmi dôležitá. Joga so svojou metódou džala néti vychádza z toho, že ak je činnosť nosa nedostatočná, môže táto indispozícia vyvolať vážne fyzické ťažkosti. Podľa jogy a džala néti je totiž vzduch hlavnou výživou pre náš organizmus a naše bytie.

Tip na záver: Najlepším spôsobom dokonalej hygieny nosných dutín je výplach morskou vodu alebo vodou s kuchynskou soľou pomocou “nosnej kanvičky”. Tá sa dá ľahko zohnať v lekárňach alebo na internete a v prípade silnej vôle na tento rituál je najlepším prostriedkom. Pre nás ostatných je tu Grepofit nosol aqua:-) 

Objem: 20ml
Výrobca: Energy Group a.s.,
Krajina pôvodu: ČR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: