Neohodnotené

GURMAR ČAJ 150g

Skladom
Kód: 351
€8,65 / ks
Kategória: ČO VÁS TRÁPI?

Užívanie Gurmar čaju proti cukrovke je známe z tradičnej indickej medicíny.

Gurmar patrí k najúčinnejším prírodným prostriedkom na liečbu diabetes I. a II. typu.

Gurmar tablety obsahujú jemne mletú prírodnú bio-zložku, listy rastliny Gurmar, Gymnema sylvestre.

Od bežných Gurmar extraktov sa produkt odlišuje obsahom celej rastliny s úplným spektrom účinných látok, obsahujúcich triterpénové glykozidy: kyselinu gymnemovú, polypeptid gurmarín, stigmasterol, kvercitol, horčiny, stopové prvky a chlorofyl. Celé spektrum účinných látok sa pozvoľna uvoľňuje počas trávenia v tenkom čreve, čím prispieva ku komplexnej regulácii výšky hladiny cukru a súčasne k podpore trávenia a k detoxifikácii.

Gurmar pôsobí pri poruchách metabolizmu cukrov viacerými účinkami. Stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšuje aktivitu enzýmov zúčastnených metabolizmu glukózy, zabraňuje vzniku inzulínovej rezistencie.

Gurmar znižuje riziko vzniku inzulínovej rezistencie a metabolického syndrómu. Zabránením vzniku inzulínovej rezistencie sa napomáha najmä u diabetikov 1. typu (závislých od inzulínu) k zachovaniu účinnosti podávaných inzulínov.

Ako jeden z mála prírodných prostriedkov Gurmar regeneruje, zvyšuje počet beta-buniek pankreasu a tým obnovuje tvorbu inzulínu. Tento účinok je charakteristický najmä pri diabetes 2. typu, kedy je znížená tvorba inzulínu. Obnova beta buniek vedie v mnohých prípadoch k úplnej kompenzácii oslabenej funkcie pankreasu a k úplnému vyliečeniu.

Zloženie: listy rastliny Gurmar, Gymnema silvestre

Odporúčané dávkovanie: 2-3 šálky čaju, po zlepšené stavu 1 šálky čaju denne.

Odporúčaná dĺžka konzumácie: minimálne 3-4 týždne, odúorúča sa užívať 6 mesiacov alebo do zlepšenia stavu.

Spôsob prípravy: 1 kávovú lyžičku (1,5g) zaliať 2,5 dcl vriacej vody, vylúhovať 15 min. Čaj sa pije teplý, obvykle po jedne alebo medzi jedlami.

Upozornenie: čaj nesmú užívať tehotné a dojčiace ženy

Obsah balenia: 150 g sypaný čaj, vystačí približne na 1 mesiac podpornej ličeby

Krajina pôvodu: India

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: