Neohodnotené

Limetová silica 10ml

Skladom
Kód: 3404
€4,98 / ks
Kategória: ARÓMATERAPIA

Typ vône: svieža citrónová vôňa so zeleným nádychom

Spôsob získania silice:  lisovaním čerstvého oplodia za studena

Proveniencia silice: Taliansko

Použitie a účinky: infekcie dýchacích ciest, antiseptické účinky, zápaly čelových dutín, mastná pokožka, reumatizmus, bronchitída, protikŕčové účinky, plynatosť, nechutenstvo, močopudné účinky, apatia

Vnútorné použitie: 3 kvapky silice premiešať v 1 dl vody, 3x denne, maximálne 2 týždne. Piť pri podpore trávenia, kŕčoch a pri ochoreniach močových ciest

Inhalácia: 7 kvapiek silice pridať do 1 l takmer vriacej vody. Doba inhalácie max. 10 minút, 3x denne. Inhalovať pri infekciách horných dýchacích ciest, pri zápale čelových dutín, astme.

Do kúpeľa vo vani:  9 kvapkiek silice do vody teplej 37 °C.

Pri apatii, reume a starostlivosti o pokožku

Kvapky pridajte do vane s teplotou vody cca 37°C a dôkladne premiešajte. Silica sa rozprestie na vodnej hladine a pri vstupe do vane, sa časť zachytí na pokožke a ostatná časť sa bude vyparovať do vzduchu a tým, že ju inhalujeme, sa dostane do centrálneho nervového systému. Doba kúpeľa maximálne 20 minút. 

Voda na pleť: dezinfekčné účinky, akné, mastná pokožka. Do 1 dcl vody nakvapkáme 3 kvapky silice, zameišame a vatovým tampónom ošetríme pleť.

Krémy: reumatizmus, svalové bolesti. Do 30ml krémového základu nakvapkajte 12 kvapiek silice, zamiešajte a môžete používať.

Masáž: reumatizmus, svalové bolesti. Do 30ml základného oleja nakvapkajte 12 kvapiek silice, zamiešajte a môžete používať.

Dezinfekcia: K dezinfekcii ovzdušia miestnosti pri infekčných chorobách (výparníky).

Upozornenie: Neaplikovať do očí. Len na vonkajšie použitie. Možnosť alergickej reakcie. Po aplikácii sa nevystavujte slnku - fotosenzibilita.

Anglický názov silice: Lime oil 
Latinský názov silice: Citri aurantifoliae aetheroleum 
Slov. názov materskej rastliny a čeľade: Citrónovník limetový, Rutovité 
Lat. názov materskej rastliny a čeľade: Citrus aurantifolia, Rutaceae
Obsahové látky v silici: citral, D-limonén, α pinén, fenchón 
CAS CAS 68916-84-7

Výrobca: Hanus

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: