Neohodnotené

NAC 600mg

Skladom
Kód: 4374
Značka: NOW FOODS
€24,76 / ks

N-Acetyl cystein (NAC) je silný antioxidant rozhodujúci pre produkciu glutatiónu, ktorý je kľúčový antioxidačný enzým v tele. Veľmi dobre a účinne odstraňuje jedy a ťažké kovy z organizmu či už po očkovaní, chemickej liečbe alebo preventívne.

NAC dokáže tiež redukovať glykémiu, znížiť poškodenie nervov spôsobených glykémiou a pomáha predchádzať inzulínovej rezistencií. Zároveň bolo dokázané, že napomáhá prekrveniu končatín, ktoré sú v dôsledku glykémie nedokrvené.

Antioxidant, ktorý priaznivo pôsobí na ochorenia dýchacích ciest, pri ktorých sa tvorí hustý, ťažko vykašliavaný hlien, ako sú bronchiálna astma, laringitída, akútna a chronická bronchitída, trachetitída a chrípka, sinusitída, pri vírusových ochoreniach, kde sekundárny symptóm sú spomínané problémy s dýchacím systémom.

Aminokyselina cysteín a jeho metabolický prekurzor acetyl-cysteín (v tele sa rozloží na cysteín) dostupný ako Solmucol, ACC sa veľmi často terapeuticky využíva pre svoje mukolytické účinky v liečbe sinusitídy a na uľahčenie vykašliavania. Výhodou tohto mukolytika je že nielen skvapaľňuje hlieny ale súčasne posilnením tvorby glutatiónu poskytuje zvýšenú antioxidačnú ochranu počas infekčného ochorenia. Práve počas infekčného ochorenia ju potrebujete najviac.

Cysteín zároveň nielen skvapalňuje hlieny narúšaním disulfidických väzieb, ale rovnakým mechanizmom narušuje aj prichytávanie (adhéziu) vírusov na bunkovú stenu a tým sťažuje prienik vírusov do buniek. Výsledkom je klinicky preukázateľný nešpecifický virostatický účinok, voči ktorému nevzniká rezistencia.

Takže pri chrípke nezabudnite že acetyl-cysteín nie je len mukolytikum ale aj veľmi účinne spomaľuje množenie vírusov, tým zabezpečuje imunitnému systému viac času na získanie prevahy na vírusom, ľahší priebeh ochorenia a rýchlejšie zotavenie.

 

Priaznivé účinky N-Acetyl Cysteín (NAC)

- zvyšuje energiu, pomáha v boji proti voľným radikálom, spomaľuje proces starnutia, anti-age

- napomáha pri vírusových a hlienových ochoreniach ako laryngitída, bronchitída či chrípka rôzneho pôvodu

- znižuje svalové a kĺbové nepohodlie, posilňuje imunitný systém, čistí a regeneruje pečeň 

- zlepšuje mentálne sústredenie a zrozumiteľnosť, zlepšuje kvalitu spánku, znižuje účinky stresu, zlepšuje pokožku

- zvyšuje športový výkon a zotavovanie po chorobe, úraze a pod.

Zloženie: selén (z L-selenometionínu) 25 mcg, molybdén (z molybdenan sodný) 50 mcg, N-acetylcysteín (NAC) 600 mg

Ostatné zložky: hydrogénfosforečnan vápenatý, celulóza, kyselina stearová (rastlinný zdroj), oxid kremičitý, stearát horečnatý (rastlinná zdroj).

Neobsahuje: pšenicu, lepok, sóju, mlieko, vajcia, ryby, kôrovce ani orechy.

Dávkovanie: 1 kapsula 1-2x denne zapiť vodou

Doplňujúce údaje
Denná dávka: 1 vegánska kapsula
Počet dávok: 100
Množstvo v dennej dávke % Dennej hodnoty
† Denná dávka nie je stanovená.
Selén
   (z L-selenometionínu)
25 mcg 45%
Molybdén
   (z molybdenanu sodného)
50 mcg 111%
N-acetylcysteín (NAC) 600 mg

 

Balenie: 100 ks | Forma: dietetické vegan kaspuly 

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je vhodné pre deti, dojčiace a tehotné ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte v suchu pri teplote 5-23°C. 

 

Výrobca: NOW FOODS, 395 S.Glen Ellyn Rd. Bloomingdale, 60108 USA

 

Tieto tvrdenia odpovedajú Európskemu zoznamu účinkov bylín on hold 1924/2006. Nariadenie komisie EU č. 432/2012 nám neumožňuje uvádzať konkrétne účinky bylinných čajov a potravinových doplnkov. Bližšie informácie o účinkoch použitých bylín nájdete v literatúre a z verejne dostupných zdrojov na webe.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: