Neohodnotené

Olej Milosrdného Samaritána 10ml

Vzácny olej tzv. Olej zlodejov, ktorého príbeh siaha až do 15. storočia, kedy trápil Európu čierny mor. 

Je známy pod názvom "Good Samaritan oil" Dobrý olej Samaritána, podľa biblického príbehu milosrdného, súcitného Samaritána.

Skladom
Kód: 9454
€9,86 / ks
Kategória: Zmesi éterických olejov 100%
Záruka: uvedená na obale

Samaritánsky olej je čisto prírodný olejček vyrobený z pure air surovín, ktorý pôsobí dezinfekčne na vzduch, uľahčuje dýchanie a posilňuje imunitu. 

Ako prírodný osviežovač vzduchu čistí vzduch, ničí mikroorganizmy, pôsobí antivírusovo a antibakteriálne, odpudzuje hmyz.

Je vhodný do aróma lámp, difuzérov, inhalátorov a do sauny, navodzuje pocit pokoja a príjemnej atmosféry. V neposlednom rade aj ako olejček na pokožku ako parfém, stačí naniesť na miesta kde pulzuje krv.

Trochu z histórie oleja: 

Keď v 15. storočí morová nákaza súžovala celú Európu a pochovala takmer 3 milióny ľudských krehkých životov, boli chytení štyria zlodeji, ktorí vykrádali domy mŕtvych a zomierajúcich. Behom súdneho procesu im bola ponúknutá milosť, ak prezradia ako sa im podarilo prežiť a nenakaziť morom. Vysvitlo, že uvedení pani zlodeji sú voňavkári a obchodníci s orientálnym korením. Poznali tajný recept, ktorý ich chránil pred chorobami. Používali ho v svojich domovoch, natierali kľučky dverí, nanášali na pokožku tela, na zápästie a na krk a v okolí nosa. Preto sa tejto zmesi, ktorého základ tvorí kvalitný za studena lisovaný rastlinný olej a zmes 100% čistých prírodných éterických olejov, hovorí "olej zlodejov".

A prečo Samaritánsky?

Počas zjavenia Panny Márie v roku 2016 a následne v roku 2018 prorokyni z Kostariky, Luz de Marii, zanechala  posolstvo blížiaceho sa nebezpečenstva a varovala pred blížiacou sa epidémiou na zemi, preto apelovala na preventívne používanie "oleja zlodejov" na ochranu proti vírusom a baktériám a tiež na pomenovanie oleja podľa milosrdného, súcitného Samaritána s odkazom na biblický príbeh tohto svätca. Odvtedy je známy od názvom "Good Samaritan oil" - Olej dobrého Samaritána.

Náš Samaritánsky olej obsahuje presne tie oleje v rovnakom pomere ako miešali starovekí obchodníci. Zloženie pozostáva zo základného rastlinného oleja a éterických olejov pure air eukalyptus, rozmarín, škorica cejlón, klinček a citrón. Všetky tieto éterické oleje majú priaznivý účinok na organizmus aj jednotlivo, no v zmesi a ideálnom pomere vytvárajú spolu synergiu, ktorá umocňuje ich liečivé účinky.

Olejček je vhodný aj do priestorov s väčšou koncentráciou ľudí, či už sú to porady, v škole, na pracovisku a pod. na prečistenie vzduchu.

 

 

Zloženie:

Marhuľový olej 100% za studena lisovaný bio

Rozmarín 100% éterický olej 

 • Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (éterický olej z rozmarínu lekárskeho)
 • Limonene*
 • Linalool*. * - prírodného pôvodu

 

Citrón Citrus limon 100% éterický olej

 • Citrus Limon Peel Oil (éterický olej citronový)
 • Limonene*
 • Citral*. * - prírodného pôvodu

Klinček plody 100% éterický olej 

 • Eugenia Caryophyllus Bud Oil (éterický olej z plodov klinčekovca voňavého)
 • Eugenol*. * - prírodného pôvodu

 

Eukalyptus camaldulensis 100% éterický olej 

 • Limonene*. * - prírodného pôvodu

Škorica Ceylon 100% éterický olej 

 • Cinnamomum Zeylanicum Bark Oil (éterický olej z kôry škoricovníka)
 • Limonene*
 • Linalool*
 • Cinnamal*
 • Eugenol*
 • Cinnamyl Alcohol*. * - prírodného pôvodu

Objem: 10ml

Výrobca: VP EKOTEA s.r.o., Fraňa Kráľa 1120, Michalovce, SR

Použitie: 3-5 kvapiek do vody v aróma lampe alebo požadovaný počet kvapiek do difuzéra, do kúpeľa. Pri masáži zrieďte v pomere 1:1 s olivovým olejom.

Upozornenie: Pri priamom kontakte na pokožku urobte najprv test citlivosti na zápästí, v prípade sčervenania pokožky, nepoužívajte priamo. Chráňte oči a chráňte deti. Len na vonkajšie použitie, nepoužívať v tehotenstve. 

Skladujte v suchu, chráňte pred svetlom.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: