Neohodnotené

Psyllium Probio+ vláknina 150g

Skladom
Kód: 4892
€4,98 / ks
Kategória: ZDRAVÉ POTRAVINY
• BACILLUS COAGULANS • Inulín • Výživový doplnok • 150g • VEGAN, GLUTEN FREE, LACTOSE FREE, NO SOYA


Registrované na Úrade verejného zdravotníctva SR.

Popis
Obohatená prírodná rozpustná vláknina, s obsahom probiotických baktérií BACILLUS COAGULANS a inulínu.

Psyllium je prírodná vláknina z rastliny Skorocel indický, ktorú ocenia ľudia citliví na iné druhy obilných vláknin, ktoré môžu byť priveľmi abrazívne na tráviaci trakt. Táto jemná vláknina je 100% prírodná rozpustná vláknina, ktorá nie je návyková, a preto je vhodná na dlhodobé užívanie. Po rozpustení v tekutine znásobí svoj objem 40x a vytvorí mäkký gél. Gél pokračuje vo svojej absorbčnej schopnosti ďalej v tráviacom trakte a mechanickou silou odstraňuje toxické látky a škodliviny a zabraňuje tak ich dlhému zotrvávaniu v črevách. Zvyšuje tým objem stolice a napomáha riadnemu fungovaniu a pohybu črevného obsahu.

BACILLUS COAGULANS - probiotické baktérie, ktoré dokážu odolávať nepriaznivým vplyvom prostredia, udržujú svoju životaschopnosť až do okamihu konzumácie. Dokážu prežiť v kyslom žalúdočnom prostredí na rozdiel od mliečnych baktérií rodu Lactobacillus nachádzajúcich sa v mliečnych kultúrach a kyslomliečnych výrobkoch, ktorých odolnosť v prostredí žalúdka a čriev je minimálna.

Inulín – rozpustná vláknina z čakanky, sa dostáva do tráviaceho traktu v neporušenom stave, kde ovplyvňuje konzistenciu a zloženie čriev. Prechádza nezmenený až do hrubého čreva, kde sa stáva zdrojom „potravy“ pre prospešné črevné baktérie. Rozmnoženie zdravšej mikroflóry zlepšuje činnosť čriev, a teda aj zdravie konzumenta.

Návod na použitie:
2 kávové lyžičky (5g) rozmiešajte v menšom množstve vody alebo inej tekutiny a zapite ďalšími 250-300 ml vody. Psyllium ProbioPLUS je možné pridať do jogurtov, mliečnych kokteilov, kaší, cereálnych raňajok a pod., vždy je však nutné zapiť ho dostatočným množstvom tekutiny. Pre posilnenie účinnosti užívajte 2x denne 30 minút pred alebo po jedle.

Všeobecné pokyny a upozornenia: 
Doplnok stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. V prípade tehotných, dojčiacich žien a detí odporúčame užívať Psyllium až po konzultácii s lekárom.  Nepoužívajte psyllium v ​​suchom stave. Dodržujte pitný režim. Psyllium neobsahuje fytáty, lepok ani zložky mliečneho či obilného pôvodu. Psyllium nie je návykové. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu a po otvorení vždy obal dôkladne uzavrite, zabránite tým tvrdnutiu zmesi.
 
Zloženie:
Psyllium - vyčistené obaly semien skorocelu indického (Plantago ovata), Inulín vláknina z čakanky, probiotické baktérie Bacillus Coagulans

​Výrobca:
VEMICA, s.r.o.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: