Neohodnotené

Reishi - prášok BIO

Reishi (Ganoderma lucidum alebo lesklokôrka lesklá) alebo „huba nesmrteľnosti“, ako ju Číňania nazývajú, sa používa v ázijskom liečiteľstve už celé tisícročia a teší sa veľkej vážnosti. Reishi ponúkame vo forme hubového prášku (powder/biomasa), kde sa usušená plodnica huby rozomelie na veľmi jemný prášok špeciálnou metódou shellbroken, pri ktorej dôjde k narušeniu chitínového obalu bunky a uvoľneniu účinných látok. Naša Reishi sa pestuje na organickom substráte, ktorého základom je dubový masív. Pre výrobu našich extraktov používame plodnice.

Skladom
Kód: 8018
€16,90 / ks
Kategória: Medicinálne huby
šálka.zelená  Reishi            
Obsahuje obrovské množstvo bioaktívnych substancií, ktorých pozitívny efekt na ľudské zdravie bol vedecky doložený. Do popredia vedeckého záujmu sa dnes dostali hlavne polysacharidy a antioxidanty, ktoré sa v reishi vyskytujú vo vysokej koncentrácii.
 
Obsah balenia: 100g BIO prášku z plodnice Ganoderma lucidum (biomasa/powder)
Pomocné látky: bez pomocných látok, aditív a konzervantov
 

Reishi mala po storočia pevné miesto v tradičnej čínskej medicíne ako drahocenná huba, ktorá podporuje vitalitu a dlhý život. Bola používaná aj ako symbol šťastia. Mnoho z jej tradičných účinkov boli už preukázané vo vedeckých štúdiách. Výskum tejto vitálnej huby sa predovšetkým sústreďuje na imunomodulačné a protinádorové vlastnosti.

   Odporúčané dávkovanie   
  • 1-3 g denne rozmiešať v cca 1dcl vody a vypiť (1 zarovnaná kávová lyžička = 2 g prášku)
  • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
  • užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo  60 minút po jedle)
  • pri užívaní vitálnych húb odporúčame  zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporučané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá a ani cukor.

Testovanie v Agrolabe
Všetka hubová surovina, ktorú náš výrobca používa na výrobu našich hubových produktov, je pred spracovaním testovaná v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. 
Klasické testy, ktoré vykonáva nemecký Agrolab, sa teraz rozšírili o testovanie na polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs), ktoré majú karcinogénne účinky, môžu ovplyvniť vývoj plodu a majú spojitosť aj s kardiovaskulárnymi chorobami.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: