Neohodnotené

Vitamín B6 - Pyridoxín / 100mg

Niekedy známy ako ženský vitamín B, je nevyhnutný pre metabolizmus bielkovín, produkciu energie a fungovanie nervového systému, ale tiež pomáha zmierňovať príznaky PMS a môže zmierniť alebo zabrániť výkyvom nálady, čo je častý vedľajší účinok antikoncepčných tabliet.

Skladom
Kód: 4130
Značka: Webber Naturals
€10,73 / ks
Kategória: Vitamíny

Vitamín B6 (pyridoxín) je potrebný na metabolizmus proteínov, produkciu energie a normálnu funkciu nervového systému. Vitamín B6 je súčasťou takmer 60 enzýmových systémov v tele a je potrebný na normálny rast, syntézu červených krviniek a absorpciu vitamínu B12.

Často sa nazýva „ženským vitamínom“, pretože pomáha pri premenštruačnom syndróme a môže pomôcť pri depresii spojenej s užívaním perorálnych kontraceptív. Vitamín B6 môže tiež pomôcť predchádzať nevoľnosti a zvracaniu v tehotenstve.

Výskum ukázal, že vitamín B6 (zvyčajne v dávkach 50 - 200 mg / deň) dokáže predchádzať  príznakom syndrómu karpálneho tunela alebo ich zmierniť a môže byť nápomocný pri astme. Ak užijete jednu vysokú dávku vitamínu B, zvýšte množstvo všetkých ostatných, pretože spolu pracujú a súťažia o vstrebávanie v čreve.

  • Terapeutická dávka vitamínu B6.
  • Iba jedna tableta denne.

Doplnenie vitamínu B6 v spojení s kyselinou listovou a vitamínom B12 môže znížiť hladinu homocysteínu, čím sa znižuje riziko výskytu kardiovaskulárnych chorôb. Spomalením fyziologických procesov produkcie oxalátu môže vitamín B6 zabrániť opätovnému výskytu obličkových kameňov oxalátu vápenatého.

Zloženie: Vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid) 100 mg

Ostatné zložky: Mikrokryštalická celulóza, rastlinný stearát horečnatý (lubrikant).

Ďalšie informácie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dávkovanie: 1 tableta denne.

Balenie: 90 | Forma: tablety

  

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je vhodné pre deti, dojčiace a tehotné ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Produkt neslúsži ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte v suchu pri teplote 5-23°C. 

Dovozca: Life group s.r.o.

Výrobca: Webber Naturals Pharmaceuticals Ltd., Kanada

Tieto tvrdenia odpovedajú Európskemu zoznamu účinkov bylín on hold 1924/2006. Nariadenie komisie EU č. 432/2012 nám neumožňuje uvádzať konkrétne účinky bylinných čajov a potravinových doplnkov. Bližšie informácie o účinkoch použitých bylín nájdete v literatúre a z verejne dostupných zdrojov na webe.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: