Neohodnotené

Zlupovacia maska s morskými riasami a čiernym uhlím - čistiaca T-zone

Balenie: 20g

 

Čistiaca maska s čiernym uhlím a morskými riasami je určená pre problematickú pleť v oblasti T-zóny (čelo, nos, brada), kde dochádza k výraznejšej tvorbe mazu.

Aktívne uhlie a kyselina salicylová hĺbkovo čistia póry a jemne odstraňujú nadbytočný maz. Pleť je po aplikácii zároveň hydratovaná a svieža.

Skladom
Kód: 8778
Značka: Kvitok
€10,90 / ks
Kategória: Pleťové masky
Záruka: uvedená na obale
  • vďaka obsahu čierneho uhlia a rastlinnej kyseliny salicylovej jemne a šetrne prečistí zanesené póry
  • zabraňuje strate hydratácie a vďaka obsahu extraktu z morských rias pokožku preukázateľne hydratuje o 59,6%
  • vďaka obsahu kukuričného škrobu a kremeliny zanecháva pokožku čistú, jemnú a matnú

 

Použitie

V miske zmiešajte masku s vlažnou vodou v pomere cca 1:3 (1 diel masky + 3 diely vody) na hustejšiu pastu a naneste ju na pleť v hrubšej rovnomernej vrstve na oblasť T-zóny (čelo, nos brada). Množstvo masky môžete prispôsobiť svojim potrebám, môžete ju použiť aj na celú tvár (1 kávová lyžička prášku obvykle stačí na pokrytie T-zóny, (1 čajová lyžička prášku obvykle stačí na pokrytie celej tváre). Nechajte 10-15 minút pôsobiť. Keď sa prestane lepiť na prst, uvoľnite okraje masky a jemne ju odlúpnite. Neoplachujte. Zvyšky dočistite vlhkým tampónom/konjak hubkou, naneste toner, sérum a hydratačný krém. Používajte 1-2 krát týždenne.

Konzistencia masky by mala byť hutnejšia, môžete ju pred aplikáciou nechať 1 minútku po rozmiešaní odstáť. Hrubšia vrstva by mala byť najmä na okrajoch, preto pri aplikácii dbajte na to, aby ste ju aj v týchto miestach naniesli vo dostatočnej vrstve, inak okraje vyschnú.

 

Na jednu aplikáciu na oblasť tváre potrebujete cca 4 – 5 g prášku – celé balenie vystačí na 4-5 aplikácií.

 

Zloženie

Diatomaceous Earth (kremelina), Zea Mays Starch (kukuričný škrob), Algin (extrakt hnedých rias), Activated Charcoal (aktívne čierne uhlie), Calcium Sulfate Hydrate (sadrovec), Salix Alba (Willow) Bark Extract (extrakt z kôry bielej vŕby – rastlinná kyselina salicylová), Tetrasodium Pyrophosphate (pyrofosfát)

 

Tento produkt neobsahuje žiadne konzervačné látky, syntetické parfumy či parabény a silikóny.

 

Balenie 20g

Tmavá sklenená dóza s krycím viečkom pre lepšie zachovanie kvality.

 

Výrobca: Kvitok, SR

 

Popis

Báza obsahujúca morské riasy, kremelinu a kukuričný škrob je organická (certifikát Cosmos Organic) a má klinicky preukázané účinky pri okamžitom zvýšení hydratácie po jej použití o 59,6%. 

Morské riasy hydratujú a tonizujú pokožku, zmierňujú zápaly a zanechávajú pleť hladkú a hodvábne jemnú. Alginát je polysacharid prírodného pôvodu, ktorý sa vo veľkom množstve nachádza v hnedých a červených morských riasach. V kozmetickom priemysle našiel uplatnenie pre svoje antioxidačné vlastnosti, vďaka ktorým pomáha zabrániť starnutiu pokožky. Má tiež priaznivé účinky hojenie rán, pomáha urýchliť regeneráciu buniek.

Kukuričný škrob je jemný prášok so skvelou schopnosťou absorbovať na seba vodu a olej, takže absorbuje prebytočný maz a zanecháva pokožku matnú a jemnú.

Kremelina je tvorená skamenenými jednobunkovými mikroriasami nazývanými rozsievky. Rozsievky žijú v moriach po celom svete, často vo veľmi extrémnych podmienkach, proti ktorým sú chránené vďaka kapsule bohatej na oxid kremičitý. Oxid kremičitý je základnou zložkou ľudských buniek a vekom má tendenciu klesať. Nedostatok kremíka má škodlivé účinky na tkanivové bunky, preto jeho dopĺňanie pôsobí priaznivo.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: