Neohodnotené

Borievková silica 10ml

Skladom
Kód: 3385
€4,98 / ks
Kategória: ARÓMATERAPIA

Typ vône: typická borievková horkoaromatická vôňa 

Spôsob získania silice: destiláciou sušených nefermentovaných bobúľ vodnou parou 

Proveniencia silice: Slovensko 

Použitie a účinky: infekcie dýchacích a močových ciest, prekrvenie pokožky, celulitída, reumatizmus, kašeľ, protikŕčové účinky, podpora trávenia, močopudné účinky, mastná pleť, ekzém, repelentné účinky

Vnútorné použitie: 2 kvapky silice premiešať v 1 dl vody. Ideálne zamiešať do lyžičky medu a užiť. Užívať maximálne 3x denne po dobu 3 týždňov.

Piť pri podpore trávenia, infekciách močových ciest, zápaloch prostaty, menštruačných bolestiach. Neužívať pri zápale obličkového parenchýmu.

Inhalácie: Pri inhalovaní 7 kvapiek silice pridať do 1 l takmer vriacej vody.

Inhalovať pri infekciách horných dýchacích ciest, kašli a zápaloch hrdla. Ideálne je inhalovať 3x denne po 10 minút.

Do kúpeľa vo vani:  7 kvapiek silice do vody teplej 37 °C.

Pri reumatizme a prekrvení pokožky.

Kvapky pridajte do vane s teplotou vody cca 37°C a dôkladne premiešajte. Silica sa rozprestie na vodnej hladine a pri vstupe do vane, sa časť zachytí na pokožke a ostatná časť sa bude vyparovať do vzduchu a tým, že ju inhalujeme, sa dostane do centrálneho nervového systému. Doba kúpeľa maximálne 20 minút. 

Voda na pleť: vhodná na mastnú pleť, pri akné a nadmernej tvorbe mazu. Do pomáha s 1 dcl vody primiešame 3 kvapky silice a ošetríme vatovým tampónom pleť.

Voda na pokožku vlasov: lupiny a pri silnej prodkcii mazu vo vlasovej pokožke. Do 50ml vody pridáme 2-5 kvapiek silice, dobre premiešame a po umytí vlasov vmasírujeme jemne do pokožky hlavy. Necháme pôsobiť 5 minút a opláchneme.

Krémy: Podpora hojenia rán na pokožke, pri ekzémoch. Do 30ml krémového základu nakvapkajte 12 kvapiek silice, zamiešajte a môžete používať.

Masáž: do 30ml základného oleja (napr. marhuľového, mandľového, hroznového, avokádového, nechtikového, jojobového) pridať 12 kvapiek silice, vznikne vám 2% prípravok.

Do difúzerov: na zvlčenie a prečistenie vzduchu nakvapkajte 5 kvapiek do zásobníka difúzera.

Kliešte a hmyz: na zápästie a členkynôh nakvapkať silicu ako ochranu.

Herpes: liehový rztok silice pripravíte tak, do 10ml liehu kvapnete 3 kvapky silice, premiešate a môžete ošetriť vatovým tampónom postihnuté miesto.

Upozornenie: Neaplikovať do očí. Používajte len podľa priloženého návodu. Pri použité nevystavovať sa slnku - fotosenzibilita. Možnosť alergickej reakcie.

Anglický názov silice: Juniperberry oil 
Latinský názov silice: Iuniperi aetheroleum 
Slov. názov materskej rastliny a čeľade: Borievka obyčajná, Cyprusovité 
Lat. názov materskej rastliny a čeľade: Juniperus communis, Cupressaceae
Historické korene a ľudové tradície: Výroba silice v staroveku je historicky sporná. Najstarší dochovaný zápis o terapeutickom využití borievky (ako prostriedku proti pásomniciam v podobe olejového extraktu) pochádza z egyptskej knihy mŕtvych. Ďalej sa v Egypte s obľubou používala na kozmetické účely a ako prostriedok proti boleniu hlavy. Plody sa spaľovali v chrámoch nielen ako kadidlo, ale často i za účelom dezinfekcie vzduchu. Použitie rastliny ako kadidla sa opakovane využívalo v stredovekej Európe zužovanej morovými a týfovými epidémiami. Výroba silice začala na Slovensku počas obdobia olejkárov a pretrvala dodnes. 
Obsahové látky v silici: α -pinén min. 30%, limonén, bornylacetát, borneol, 1-terpinén-4-ol 
CAS CAS 8012-91-7 
Európsky liekopis: Iuniperi aetheroleum (PhEur 6.0)

Výrobca: Hanus

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: