Neohodnotené

Bergamotová silica 10ml

Skladom
Kód: 3384
€5,58 / ks
Kategória: ARÓMATERAPIA

Typ vône: svieža, citrusová, sladkoovocná, slabo drevitobylinná vôňa 

Spôsob získania silice: lisovaním čerstvého oplodia za studena 

Proveniencia silice: Taliansko 

Použitie a účinky: infekcie dýchacích ciest, zápaly hrdla, kašeľ, protizápalové a hojivé účinky, akné, rany, lupiny, psoriáza, žalúdočné problémy, antidepresívum, stres

Vnútorné použitie: 2 kvapky silice premiešať v 1 dl vody. Piť pri žalúdočných problémoch. Ideálne zamiešať do lyžičky medu a užiť. Užívať maximálne 3x denne po dobu 3 týždňov.

Inhalácie: Pri inhalovaní 7 kvapiek silice pridať do 1 l takmer vriacej vody. Inhalovať pri infekciách horných dýchacích ciest, kašli a zápaloch hrdla. Ideálne je inhalovať 3x denne po 10 minút.

Do kúpeľa vo vani:  9 kvapiek silice do vody teplej 37 °C. Na zlepšenie koncentrácie, pri duševnej vyčerpanosti a bolesti hlavy.

Kvapky pridajte do vane s teplotou vody cca 37°C a dôkladne premiešajte. Silica sa rozprestie na vodnej hladine a pri vstupe do vane, sa časť zachytí na pokožke a ostatná časť sa bude vyparovať do vzduchu a tým, že ju inhalujeme, sa dostane do centrálneho nervového systému. Doba kúpeľa maximálne 20 minút. 

Voda na pleť: vhodná na mastnú pleť, pri akné a nadmernej tvorbe mazu. Do pomáha s 1 dcl vody primiešame 3 kvapky silice a ošetríme vatovým tampónom pleť.

Voda na pokožku vlasov: lupiny a pri silnej prodkcii mazu vo vlasovej pokožke. Do 50ml vody pridáme 2-5 kvapiek silice, dobre premiešame a po umytí vlasov vmasírujeme jemne do pokožky hlavy. Necháme pôsobiť 5 minút a opláchneme.

Krémy: Podpora hojenia rán na pokožke, pri ekzémoch. Do 30ml krémového základu nakvapkajte 12 kvapiek silice, zamiešajte a môžete používať.

Masáž: do 30ml základného oleja (napr. marhuľového, mandľového, hroznového, avokádového, nechtikového, jojobového) pridať 12 kvapiek silice, vznikne vám 2% prípravok.

Do difúzerov: na zvlčenie a prečistenie vzduchu nakvapkajte 5 kvapiek do zásobníka difúzera.

Kliešte a hmyz: na zápästie a členkynôh nakvapkať silicu ako ochranu.

Herpes: liehový rztok silice pripravíte tak, do 10ml liehu kvapnete 3 kvapky silice, premiešate a môžete ošetriť vatovým tampónom postihnuté miesto.

Upozornenie: Neaplikovať do očí. Používajte len podľa priloženého návodu. Pri použité nevystavovať sa slnku - fotosenzibilita. Možnosť alergickej reakcie.

Anglický názov silice: Bergamot oil 
Latinský názov silice: Bergamottae aetheroleum 
Slov. názov materskej rastliny a čeľade: Citrónovník bergamotový, Rutovité 
Lat. názov materskej rastliny a čeľade: Citrus aurantium var. bergamia, Rutaceae
Obsahové látky v silici: linalylacetát 35-40 %, linalol 20-30 %, limonén 
CAS CAS 8007-75-8

Výrobca: Hanus

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: