Neohodnotené

Turmeric Kurkumín 600mg

Skladom
Kód: 4155
Značka: Webber Naturals
€15,90 / ks

Kurkuma od spoločnosti Webber Naturals obsahuje 50 mg kurkumínového extraktu štandardizovaného na 95% kurcuminoidov plus 550 mg kurkumínového prášku na kapsulu, čo zodpovedá 3 050 mg surovej byliny. Kurcuminoidy a ďalšie aktívne zložky kurkumy poskytujú antioxidačnú aktivitu, ktorá pomáha udržiavať dobré zdravie, podporuje trávenie a ako prirodzený protizápalový účinok, pomáha zmierňovať bolesť kĺbov a ďalšie zápalové stavy.

Kurkuma od spoločnosti Webber Naturals využíva silu prírody na pomoc v boji proti bolesti spojenej s osteoartrózou a zápalom a poskytuje antioxidačnú aktivitu a podporu trávenia. Táto zmes ponúka 550 mg kurkumického prášku s 50 mg kurkumínového extraktu štandardizovaného na 95% kurcuminoidov. Kurcuminoidy sú primárne aktívne zložky kurkumy, ktoré sú zodpovedné za jej farbu a terapeutické účinky kurkumy.

Kurkuma (Curcuma longa) sa už 4 000 rokov používa v tradičných čínskych a ajurvédskych liečivách pre svoje mnohé zdravotné prínosy. Napríklad kurkumín je schopný blokovať viac ako 30 rôznych zápalových dráh a môže inhibovať produkciu zlúčenín vyvolávajúcich bolesť, ako je cyklooxygenáza-2. Nie je preto žiadnym prekvapením, že kurkuma je už dlho cenená ako prirodzený spôsob, ako znížiť stuhnutosť kĺbov, opuchy a bolesti spojené s osteoartrózou.

Kurkuma tiež poskytuje antioxidačnú ochranu na neutralizáciu voľných radikálov a napomáha normálnej funkcii pečene a žlčníka. Podporou zdravia zažívacieho traktu a pečene môže kurkuma pomôcť dočasne zlepšiť trávenie alebo dyspepsiu.

Kurkumín ponúka prirodzený spôsob, ako podporovať vyváženú protizápalovú reakciu a zároveň poskytuje silnú antioxidačnú ochranu. Bezpečná a netoxická alternatíva k farmaceutickým protizápalovým liekom je ideálna pre celkové zdravie a pohodu.

  • Každá kapsula obsahuje 50 mg kurkumínového extraktu štandardizovaného na 95% kurcuminoidov plus 550 mg kurkumínového prášku.
  • Používa sa v bylinnej medicíne ako protizápalové liečivo na zmiernenie bolesti kĺbov.
  • Pomáha zmierňovať bolesti kĺbov spojené s osteoartrózou.
  • Používa sa v bylinnej medicíne na podporu trávenia a pomáha zmierniť plynatú dyspepsiu.
  • Vhodné pre vegetariánov a vegánov.
  • Dostupné v dvoch veľkostiach, 60 a 120 vegetariánskych kapsúl.
  • Výpočet surovej byliny: 50 mg extraktu 50: 1 = 2500 mg surovej byliny + 550 mg surovej byliny = 3050 mg surovej byliny.

Používa sa v rastlinnej medicíne ako protizápalové liečivo na zmiernenie bolesti kĺbov. Tradične sa používa v Ayurvede na zmiernenie bolesti a zápalu a na podporu hojenia drobných rán, ako sú poranenia a popáleniny a menšie podráždenia kože. Používa sa v rastlinnej medicíne ako hepatoprotektant (ochranný prostriedok pečene), na zvýšenie vylučovania žlče pečeňou (choleretic) a na stimuláciu kontrakcie žlčníka (cholagogue), na podporu trávenia a na pomoc pri zmiernení plynatej dyspepsie (keratinácie). Poskytuje antioxidanty pre udržanie dobrého zdravia.

Zloženie: Kurkumský prášok (Curcuma longa) (podzemok) 550 mg Kurkumský extrakt 50: 1 (Curcuma longa) (95% kurcuminoidov) 50 mg (Zodpovedá 3 050 mg celkového surového kurkumy)

Ostatné zložky: Vegetariánsky kapsulén (uhľohydrátová guma, čistená voda), mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý rastlinnej kvality (lubrikant), oxid kremičitý.

Ďalšie informácie: Poraďte sa s lekárom pred použitím, ak ste tehotná, máte žlčové kamene, obštrukcie so žlčovými cestami, žalúdočné vredy, nadbytočnú žalúdočnú kyselinu alebo užívate antiagregačné lieky alebo lieky na riedenie krvi. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dávkovanie: dospelí 1 kapsula denne, alebo ako vám odporučí lekár/lekárnik.

Balenie: 60 | Forma: kapsuly

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je vhodné pre deti, dojčiace a tehotné ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Produkt neslúsži ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte v suchu pri teplote 5-23°C. 

Dovozca: Life group s.r.o.

Výrobca: Webber Naturals Pharmaceuticals Ltd., Kanada

Tieto tvrdenia odpovedajú Európskemu zoznamu účinkov bylín on hold 1924/2006. Nariadenie komisie EU č. 432/2012 nám neumožňuje uvádzať konkrétne účinky bylinných čajov a potravinových doplnkov. Bližšie informácie o účinkoch použitých bylín nájdete v literatúre a z verejne dostupných zdrojov na webe

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: