Neohodnotené

Vitamín B12 tablety 100ks

Skladom
Kód: 4843
€6,28 / ks
Kategória: Vitamíny

Vitamín B12 prispieva k správnej látkovej premene, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie, k správnej činnosti nervového a imunitného systému, k správnej látkovej premene homocysteínu, k odstráneniu stavov únavy a vyčerpania. Vitamín B12 zohráva úlohu v procese delenia buniek a krvotvorby.

Vitamín B12

Minimálna trvanlivosť: dátum vyznačený na obale

Výživový doplnok
tablety
Obsah balenia: 100 tabliet

Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne. Zapiť dostatočným množstvom vody.

Zloženie (1 tableta – 300 mg):

Inulín 288,5 mg, Vitamín B12 (kyanokobalamín, obsah 1%) 10 mg (ekvivalent 0,1 mg vitamínu B12, 4000% *), Protihrudkujúca látka - Stearan horečnatý 1,5 mg

* DDD – denná doporučená dávka

Vitamín B12

Kobalamín, ako sa tiež vitamín B12 nazýva, má molekulové usporiadanie podobné molekulám hému, ktorý je súčasťou hemoglobínu. Práve pre správnu krvotvorbu červených krviniek je tento vitamín nevyhnutný, podieľa sa však aj na syntéze DNA a na správnom fungovaní nervového systému. Dôležitý je tak pre základné funkcie v tele. O to horší je potom nedostatok či deficit vitamínu. Ten sa však neobjaví hneď, ale až po niekoľkých rokoch, v extrémnych prípadoch až po 10 rokoch jeho absencie. Na deficit má vplyv viacero faktorov, nielen obmedzenie potravinových zdrojov.

Upozornenie:

Výživový doplnok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom. Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z vyššie uvedených látok.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí! Po každom použití liekovku uzavrite.

Obchodné meno a sídlo výrobcu: Natural Pharm Slovakia s.r.o., Oravická 2616, 02801 Trstená, Slovenská republika

Schválenie ÚVZ SR č. konania 7971/2019

Váha netto: 30 g

Váha brutto: 48 g

Výrobca: Natural Pharm s.r.o.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: